Všechno je dáno...

29. dubna 2007 v 13:34 | Ellie |  Povídky (by Elbereth) ©
Loď ladně prorážela vlny, které ji jakoby vítaly. U zábradlí na přídi stála malá holčička a pozorovala jak se jí na vlasech usazovala vodní tříšť, když tu pozornost jejích nebesky modrých očí upoutal stín plující pod hladinou přímo před lodí. Zvědavě ho pozorovala a přemýšlela jestli je to delfín. Stvoření pod vodou se předvádělo a jeho chvílemi riskantní ale zároveň zábavné kousky vyvolávaly v děvčátku radost. Po chvíli stvoření zmizelo stejně tak náhle jak se objevilo a holčička smutně odešla.
Ještě tu noc byla loď přepadena a následně potopena piráty, takže lidé, mezi nimi i ta dívenka, které nechali piráti naživu byli vydáni na pospas moři.
Děvčátko mělo strach a rychle mu ve vodě ubývaly síly, nikdo kolem mu však nemohl pomoci nikdo jej neviděl..a tak se děvčátko pomalu ponořilo do bezvědomí a nenasytné hlubiny po něm sáhly lačnou rukou. Celé to pozorovala azurová dračice, která byla oním stvořením, jenž doprovázelo loď. Cosi se v ní náhle hnulo a vydala se pro děvčátko, vytáhla ho a plavila se dlouhé hodiny, než dorazila k malému ostrůvku, kam nikdy lidská noha nevkročila.
Když holčička otevřela oči, viděla jen paprsek slunce pohrávající si se stíny na kamenné stěně. Posadila se a koukala kolem sebe, její pohled padl na ležící dračici, ta na sobě ucítila zvědavý pohled, otevřela své jantarové oči a pohlédla jimi na děvčátko. Obě na sebe hleděly, a v tom pohledu bylo porozumění. Dračice se protáhla a usmála se na děvčátko " Zdravím tě, lidské mládě. Jsem Elbereth - azurová dračice." Děvčátku se rozšířily oči poznáním " To jsi byla ty, včera ve vodě, že ano? Zachránila jsi mě." Dračice se na děvče zkoumavě zahleděla " Ano byla jsem to já. Proč se mě nebojíš jako ostatní lidé?" děvčátko se usmálo " Proč bych se, Elbereth, měla bát někoho jako jsi ty? Nejsem jako ostatní lidé" Elbereth zbystřila, v hlasu té dívenky zaznívalo něco zvláštního…, jakoby už zažil mnoho a i její pohled se změnil z nevinného dětského na moudrý. " Vím kdo jsi a znám i tvůj osud" pokračovala dívenka " znám tvoji smutnou minulost a vidím v tvých očích bolest a zranění jenž máš na své duši. Jsem tu proto abych ti sdělila, že vše se změní. Brzy…, už brzy" Po těchto slovech se její obrysy začaly pomalu rozplývat, až zbyl jen nepatrný opar který byl kdysi člověkem - dítětem a i ten byl záhy rozfoukán jemným větříkem vanoucím od moře. Dračice hleděla zmateně na místo kde předtím stálo dítě a přemýšlela kým vlastně bylo. Nikdy se to však nedozvěděla, její život od té události opět plynul stejně jako předtím. Dny střídaly noci, až nadešel ten který Elbereth připomínal její minulost. Toho dne před 200 lety se stáhla před životem i světem sem na tenhle malý neznámý ostrůvek. Tehdy tu přistála po dlouhém letu, naprosto vyčerpaná a zlomená, sražená nemilosrdným životem na kolena. Strávila na ostrově 7 dní, během kterých se jí pomalu uzdravilo tělo, avšak duše ne. Tehdy se rozhodla, že už se nikdy v životě nevrátí a zůstala na ostrově. Tady žila, celou věčnost než se objevilo to děvčátko a vrátilo jí naději. A tak teď rok po tom co se objevilo a zas zmizelo to dítě, seděla před svou jeskyní a mlčky hleděla na měsíc. Nepřemýšlela nad ničím, jen tiše doufala v naději. Celou noc tak strávila. Právě když Slunce pomalu stoupalo z hladké hladiny oceánu, uviděla v dálce na obzoru jakýsi stín. Přibližoval se velkou rychlostí, brzy byl rozeznat dračí tvar těla a v tu chvíli se v Elberethiných očích rozzářily plamínky které byly kdysi tak tvrdě uhašeny…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kalandra Kalandra | Web | 6. srpna 2008 v 11:54 | Reagovat

Hmm... hezkej příběh :o)... sic chápu asi polovičku, ale hezky napsanej, fakt dobře popisuješ, přirovnáváš... x)

2 Kalandra Kalandra | Web | 6. srpna 2008 v 11:54 | Reagovat

...hmm, to Děvčátko se teda objevilo 2x?

3 Ellie (admin) Ellie (admin) | 6. srpna 2008 v 13:17 | Reagovat

Kalan: Tak za tenhle počin se stydim doteď abych pravdu řekla, páč je fakt děsně zmatenej a navíc o ničem de facto... někdy se snad dostanu k tomu předělat ho do "dospělější formy" ale i tak dík... popisy jsou asi jediný co mě zachraňuje ^^;

Eh... no dvakrát :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama