Troška krve..

23. března 2007 v 23:03 | El |  Bestiary - články
Nedávno, když jsem šla v pozdních hodinách večerních ven na procházku se psem, se mi podařilo při náhodném setkání s maličkým netopýrkem málem vyletět z kůže. Připomněl mi totiž ty hororové příběhy o upírech a vampýrech, kteří zvládali mimo jiné i přeměnu ve zvíře, nejčastěji právě netopýra. Tak jsem se rozhodla vám svět upírů trochu přiblížit. Kdoví jestli si pak nebudete každý večer před spaním věšet na okno česnek a místo medvídka budete v náručí svírat dřevěný kůl…Tak jdem na to.
Stručně z historie: První zmínky o upírech se objevují už ve starověké Číně a některé prameny jdou ještě dál do historie a upíry nalézají třeba v Bibli. Ale já se radši budu držet té Asie (zdravíme Chuang Li Cchina XD). Z Číny se postupně rozšířili do povědomí většiny evropských národů a spolu s vlkodlaky se stali "nejpopulárnějšími" strašidly vůbec. Svědčí o tom mnohé historky a "zaručeně pravdivé příběhy" vyprávěné stále dokola za dlouhých zimních večerů (něco jako večerníček).
Myslím, že se všem určitě rozsvítí, když řeknu Dracula - ano je to ten obávaný hrabě z Transylvánie, kterému se z jistých malicherných důvodů říkávalo také Napichovač (k mnoha z jeho kratochvílí patřilo, jak napovídá jméno, napichování lidí na kůl aneb řídíme se heslem: Kdo si hraje nezlobí!). Dracula si vybudoval silnou pověst právě těmito praktikami a není proto divu, že ještě roku 1999, před zatměním Slunce, se obyvatelé vesnice u které před 600 lety stával draculův hrad, děsili věštby, která prorokovala jeho zmrtvýchvstání právě při tomto astronomickém úkazu. (Z toho vidíte, že lidi jsou opravdu důvěřiví hlupáci. Anebo snad ne…..?) Je nutné dodat, že Dracula opravdu existoval a dokazují to četné historické prameny, avšak v dobových kronikách se vyskytuje jako Vlado IV. Tepes, kníže sedmihradský.
Myslím, že historie už máme dost a tak se přesuneme k charakteristice upíra (aneb je ta divná bába naproti opravdu mrtvola?)
Většinou se uvádí jako mrtvolně bledý člověk, s viditelně většími špičáky, který spává v rakvi (No a? Vy si snad někdy neschrupnete v rakvi??!) . Tak tohle můžete pustit z hlavy. Tahle rádoby zažitá fakta vám narvali do hlavy hollywoodští režiséři a pravdy na nich moc není. Upír sice je ve většině případů bledý, ale ne mrtvolně, takže si toho málokdy někdo vůbec všimne. Špičáky jsou většinou skutečně větší, ale nemusí to být průvodním znakem upíra. A spaní v rakvi je holý nesmysl. Ale zato nikdy neuvidíte upírův odraz ve skle či zrcadle, a tak je jedinou možností jak zachytit jeho podobu vzít do ruky štětec a namalovat ho. Pravdou je také to, že upír zrovna nemiluje pobyt na slunci. Sice se nevypaří ale může z toho opalování mít ošklivé popáleniny (Ehm, vadí to někomu??).
Tak to by bylo z hrubého popisu vše, ostatní znaky upíra se totiž mění kraj od kraje a bylo by na dlouho je tu všechny uvést.
Pokud jste došli až sem a pořád si myslíte, že ta bába odnaproti je opravdu upír, (už vám pěkně pije krev jak furt šmíruje co?) tak právě pro vás tu máme poslední část - techniky eliminace. Tedy: Jak na ně - Upíra není moc těžké zneškodnit. Stačí mít po ruce dřevěný kůl, česnek nebo kříž.
Takže…vyhlídněte si dobu kdy upír spí (rozuměj:leží jako mrtvola v hrobě) a vykopejte jeho tělo. Vražte mu ten dřevěný kůl přímo do srdce a jděte slavit..cože pořád "žije"? Tak mu usekněte hlavu, nacpěte česnekem a dejte mezi nohy. Pořád ne? Zkuste mu uříznout obě nohy pod koleny (nomádi to praktikovali a prý to fungovalo). Ještě furt opruzuje sousedy vlezlým srkáním krve? Van Helsingovo číslo vám nedám, ale..zkuste ho spálit a jeho prach rozprášit do všech světových stran.
Teď už by to mělo být v pořádku a protože už nemám na skladě žádné další rady do života, rozloučím se s vámi, dojdu si pro svůj oblíbený dřevěný kolík (říkám mu Pan Špička) a vezmu psa na procházku. Adieu… a bacha na tu bábu ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama